ForesTerra

V tomto příspěvku bych rád shrnul, co je server ForesTerra vlastně zač.

Jedná se o pvp server se zaměřením na build. K dispozici je zde rozsáhlý survival svět se střední obtížností. Pokud chcete těžit ve velkém, využijte prosím těžební svět/warp Mine“ na místo ničení pouští v survival světě pro písek a podobně. Těžební svět se jednou za čas restartuje, proto si zde prosím nestavte žádné domy a neuchovávejte věci v truhlách ani nikde jinde. V těžebním světě je vypnuto PVP a při dalším přihlášení budete automaticky přesměrování na spawn.

Na serveru funguje ekonomika. Finance získáváte prací přes příkaz „/jobs„. Každý hráč může mít 3 zaměstnání. Dále můžete vydělávat prodejem věcí ostatním hráčů přes Chest Shop. Finance můžete využít na nákup v menším AdminShopu/Shop, /Obchod„. Naleznete zde zúžený sortiment věcí. Věci které potřebujete, se dají povětšinou vyrobit z materiálu který je v admin shopu dostupný. Ostatní vzácnější věci zde nejsou, aby se zachovala jejich hodnota. V případě, že by vás přeci jen napadlo, co by zde ještě mělo být dejte nám vědět. Kontaktovat nás můžete zde na webu v záložce „Kontakt“. Ekonomika serveru ještě není plně otestována, což znamená, že se ceny v Admin Shopu mohou časem měnit.

Pro ochranu vašich staveb a pozemků jsou zde k dispozici residence. Každý hráč má k dispozici 3 residence o velikosti 100×100 blocků. V těžebním světě jsou residence zablokovány. Residence jsou zdarma. Návod jak na residence naleznete zde na webu v záložce „Návody“.

Pokud máte přátele můžete si spolu založit tzv. Party (skupina, frakce). Party má maximální limit 10 hráčů. V Party se mohou rozdělovat ranky. využívat soukromý party chat nebo lze nastavit home přístupný celé party. V party si navzájem nemůžete udělovat damage což se hodí do PVP. Při kooperaci dvou a více hráčů můžete získávat a násobit své zkušenostní body. (Na této funkci se stále pracuje, proto prosím omluvte špatné překlady nebo texty plné závorek {{}} ).

Hra je doplněna například o možnost sedět na schodech či slabech. Stačí jen kliknout pravým tlačítkem na nejbližší block a voalá. Tato funkce bohužel dosti překáží například při stavbě proto ji můžete vypnout/zapnout příkazem „/chairs„. Sezení má regenerační efekt.

Dále je zde TreeAssist. Funguje pouze při použití železné nebo diamantové sekery. Pokácení stromu vám poničí nástroj za všechny blocky stromu nikoli pouze za jeden block. Hlídejte si tedy, prosím, odolnost svého nástroje. V případě, že vám sekera při kácení praskne, může být strom špatně a nevzhledně pokácen. Tato funkce může být při stavbě ze dřeva dosti nebezpečná. Chcete-li těžit stromy normálně, nebo pokud chcete minimalizovat riziko škody vypínejte/zapínejte si tuto funkci dle libosti příkazem „/ta„.

Každý hráč má k dispozici devíti slotový batoh přístupný příkazem „/bp„. Při smrti ztrácíte i obsah batohu!

Chcete-li změnit čas ve světě můžete spustit hlasování o změně příkazem „/tv day/night“ za poplatek 100 $. V případě, že hlasování probíhá můžete hlasovat příkazem „/tv yes/no“ (toto už je zdarma).

Jsou zde i funkční výtahy. Jak na ně naleznete ve hře na „/warp vytah“ nebo zde na webu v záložce „Návody“.

Na serveru se můžete stát i sběrateli hlav. A to nejen hráčských. Téměř každý mob ve hře má 1% šanci na drop své hlavy. A né každý mob dropuje jen jednu hlavu. Můžete např. získat všechny barevné varianty ovčí hlavy, či všechny druhy papoušků, králíků či koní a lam. Někteří mobové dropují i hlavy navíc. Např. taková želva dropuje 2 druhy hlav. Celkem je k dispozici 81 hlav. V budoucnu se zde na webu objeví seznam, ve kterém zjistíte, co u kterého moba máte nebo nemáte očekávat. Každopádně, lovu zdar!

Server můžete aktivně podporovat hlasováním na třech dostupných stránkách, čímž zvýšíte viditelnost serveru. Hlasovat můžete zde na webu. Měli byste vidět černý čtvereček s nápisem „Hlasuj“. Každá stránka má jiné časové rozmezí mezi hlasování (CzechCraft – 2hod, Server List – 1hod, CraftList – 4 hod). Tato porpora je zcela zdarma. Ve hře obdržíte speciální item ve formě klíče, díky kterému si můžete na „/warp Crates“ vylosovat odměnu.

Server můžete podpořit i finančně. A to formou zakoupení VIP a nebo formou donate bez výhod. Seznam VIP výhod naleznete v záložce „Obchod“ zde na webu. Krom VIP si můžete zakoupit i Spawnery. (Ceník a platby již brzy).

Toto je asi vše, co bych chtěl v tuto chvíli zmínit. Už takhle je tento příspěvěk dost dlouhý. Ostatním věcem se budeme dále věnovat v dalších příspěvcích formou novinek.

Doufám že se vám náš server bude líbit a přeji hodně herních úspěchů!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *