ChestShop

V tomto návodu se dozvíte jak si založit vlastní obchod na prodej vašich věcí ostatním hráčům a jak vytvořit obchod na výkup věcí od ostatních hráčů.

Pro vytvoře obchodu budete potřebovat item který chcete prodat, cedulku a některý z následujících blocků (Standardně truhla):

 • Chest
 • Trapped Chest
 • Shulker Box (jakákoliv barva)

Položíme si tedy, v našem případě truhlu a dáme do ní item který chceme prodat. Je důležité zmínit že z každé truhly může být vytvořen pouze jeden obchod.

1 truhla = 1 cedulka = 1 druh itemu

Nyní položíme cedulku. Je na vás jestli ji dáte na bednu a nebo nad ní. Na cedulku napíšeme následující:

 1. Shop
 2. < Množství >
 3. < Cena >
 4. < ID itemu nebo nic >

Možná vás zaráží poslední řádek. Ano, skutečně tam nemusíte nic psát. Pokud dáte do truhly itemy a až poté pokládáte cedulku tak se na poslední řádek automaticky doplní ID itemu který je v truhle. V případě že máte truhlu prázdnou doplňte na poslední řádek ID itemu který chcete prodávat. Pokud to neuděláte, cedulka se zničí.

Příklad:

 1. Shop
 2. 16
 3. 220
 4. Nic (Item je již v truhle takže se doplní samo)

Nebo

 1. Shop
 2. 16
 3. 220
 4. Gold_Ingot

V případě že jste vše udělali správně tak se cedulka nezničí a slovo „Shop“ v prvním řádku se samo nahradí vaším jménem. Písmene „B“ před cenou se nelekejte (B = Buy = Koupit – Respektive, hráči od Vás kupují).

Tímto jste vytvořili shop ve kterém můžete itemy prodávat a ostatní hráči je od vás budou kupovat.


Nyní jak vytvořit obchod ve kterém bude itemy vykupovat od ostatních hráčů. Je to úplně stejné akorát před cenu napište písmeno „S“. (s = Sell = Prodat – respektive, hráči prodávají Vám).

Příklad:

 1. Shop
 2. 16
 3. S 50
 4. ID itemu nebo nic pokud je již v truhle nějaký item

Pokud jste vše opět udělali správně tak se cedulka nezničí a slovo „Shop“ se nahradí vaším jménem.


V případě že chcete tyto metody zkombinovat a chcete jak nakupovat tak prodávat v jednom obchodě tak zde je se dozvíte jak na to.

Takový obchod je asi zcela zbytečný a vyplatí se pouze pro AdminShopy. Logicky tak lze vytvořit samoobslužný obchod ve kterém hráči prodávají vám a ti co daný item potřebují tak ho ihned zase kupují od vás. Ovšem hráči vám většinou více prodají než si od vás koupí takže se vám to z finančního hlediska nevyplatí.

Pokud to však chcete zkusit tak stačí udělat následující. Na řádek s cenou napište cenou za kterou od vás hráči budou nakupovat a vedle ní cenu za kterou u vás budou prodávat. Ceny oddělte dvojtečkou „:„.

Příklad:

 1. Shop
 2. 16
 3. 220:50
 4. ID itemu nebo nic pokud je již v truhle nějaký item

Zde není nutné zadávat B/S protože plugin má předdefinováno která cena je která. Jak poznat že jste obchod vytvořili správě již víte z předchozích příkladů.